22.02.2020, ОД КОМПАНИИТЕ
Мауровски назначен за нов генерален директор на „Бетон“
Горан Мауровски (34) е назначен за нов генерален директор на ДГ „Бетон“ АД Скопје, каде што досега беше директор на секторот за контрола и известувања.Мауровски е основач и сопственик на три компании, едната во областа на градежништвото, другата е во...
20.02.2020, ОД КОМПАНИИТЕ
ЕБОР и ЕУ со поддршка на „Макпрогрес“ за натпреварување на меѓународно ниво
Преземено од - https://www.ebrd.com/news/2020/ebrd-and-eu-help-makprogres-compete-internationally.html„Макпрогрес“ е една од главните кондиторски компании во Северна Македонија којашто нуди широк асортиман на слатки, грицки, зрнеста и здрава храна. Г...
14.02.2020, ОД КОМПАНИИТЕ
Свечено закроени лозјата на ВВ „Тиквеш“
Лепово, 14.02.2020 - ВВ „Тиквеш“ и годинава, на винскиот локалитет „Лепово“, ја продолжи традицијата на симболичното закројување на лозјата во чест на Св. Трифун, заштитникот на лозарите и винарите. Свечениот чин на закројување го извршија претседат...
14.02.2020, ОД КОМПАНИИТЕ
АД ЕСМ: Новата когенеративна гасна електрана „КОГЕЛ“ со значаен удел во електроенергетскиот систем
– Од почетокот на грејната сезона, заклучно со 31 јануари годинава новиот енергетски капацитет, когенеративната гасна електрана КОГЕЛ има произведено 14.000 MWh електрична енергија и 2.622 MWh топлинска енергија, соопшти денеска АД Електрани на Север...
11.02.2020, ОД КОМПАНИИТЕ
Виталиа се претстави со нови иновативни производи на најголемиот саем за кондиторски производи – ISM, Келн
Преземено од Извоз.мкМакедонската компанија Виталиа по 6-ти пат успешно се претстави на најголемиот саем за кондиторија – ISM, Келн. Виталиа го прошири своето портфолио со новите производи Keto truffles и Protein Cookie, преку кои допре до глобална п...